نویان شیمی ایستا - مواد اولیه شیمیایی
تماس با ما: 09129573799 - 02140881343
نویان شیمی ایستا - مواد اولیه شیمیایی
تماس با ما: 09129573799

مونو آمونیوم فسفات

مونو آمونیوم فسفات

مونو آمونیوم فسفات دارای فرمول NH4H2PO4 است. این ماده دارای 11% ازت و  48% فسفر است. این محصول به صورت کریستال سفید رنگ می باشد. کود مونو آمونیوم فسفات کاملا محلول در آب است، میزان حلالیت آن در آب حدودا 40 گرم در لیتر است و قابل استفاده در انواع سیستم های آبیاری می باشد.

درصد عمده ای از ازت و فسفات (پنتا اکسید فسفات – P2O5) مورد نیاز گیاه توسط کود فوق تامین می شود. میزان P2O5 این کود 85 درصد می باشد.

محصول فوق منبع اصلی فسفر و نیتروژن است و میزان فسفاتش از سایر کودهای جامد موجود بیشتر است و فاقد نمکهای کلرید، سدیم و عناصر سنگین می باشد. عنصر فسفر نقش زیادی در متابولیسم گیاهی داشته و یکی از عناصر غذایی ضروری برای رشد و توسعه گیاه می باشد.

کاربرد مونو آمونیوم فسفات

این ماده در صنعت کشاورزی به عنوان کودهای شیمیایی مورد مصرف قرار می گیرد و یکی از کودهای بسیار مهم در این صنعت است. برای یک گیاه سه عنصر حیاتی وجود دارد که مونو آمونیوم فسفات به دلیل دارا بودن فسفر و ازت دو جز اصلی از این سه عنصر حیاتی را داراست. به دلیل انحلال پذیری بالای این ماده در آب، درصورت وجود رطوبت مناسب در خاک به سرعت حل میشود و موجب تقویت رشد گیاه می گردد.

هم چنین پودر خشک این ماده شیمیایی در کپسول های آتش نشانی در منازل، مدارس و ادارات وجود دارد و به سرعت موجب خاموش شدن شعله های آتش می شود.

  • فروش مونو آمونیوم فسفات (MAP)
  • مونو آمونیوم فسفات ساندیا چینی
  • بسته بندی در کیسه های 25 کیلوگرمی

موجود در انبار تهران

جهت ثبت سفارش و آگاهی از قیمت با کارشناسان فروش ما تماس حاصل بفرمایید.

مدیریت فروش امامی

02177093815-09129573799

امتیاز دهید

سایر محصولات نویان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
منو
خانه
تماس با ما